Menu

Categories

مدیرکل اقتصادی فارس خبر داد:۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از تولید و اشتغال در فارس تخصیص یافت

بابک دائی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس از تخصیص یافتن ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ (حمایت از تولید و اشتغال) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ به استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس، دائی مدیرکل اقتصادی استان در گفتوگو با خبرگزاری ایرنا گفت : ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ (حمایت از تولید و اشتغال) قانون بودجه سال ۱۴۰۲  به استان تخصیص داده شده است. وی اظهار داشت: اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان دبیرخانه این تسهیلات مشغول بررسی طرح های اولویت دار است که پس از تصویب در کارگروه برای پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی و متقاضیان طرح ها، به بانک های عامل ارسال خواهد شد.

دائی ادامه داد: بحث تبصره ۱۸ چند سالی است که در راستای تبصره های قوانین بودجه سنواتی مطرح می شود و هدف از این تبصره اشتغالزایی و رونق تولید است.

نماینده وزیر اقتصاد در استان فارس اظهارکرد: سال گذشته استان موفق به جذب یک هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی شد که ۲ هزار و ۴۰۰ اشتغال جدید و چهار هزار و ۵۰۰ تثبیت اشتغال به همراه داشت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس بیان نمود : برای امسال نیز ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در قانون برای استان پیش‌بینی شده که اخیرا ۴۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و به شکل نقدی به استان ابلاغ شده است.

وی افزود: تسهیلات مذکور با نرخ ترجیحی به طرح هایی دارای درصد پیشرفت بالا که در آستانه افتتاح و نیازمند سرمایه ثابت و سرمایه در گردش هستند، پرداخت خواهد شد تا با افتتاح آنها اشتغال مد نظر محقق شود.

ایشان همچنین اظهار داشت : این تسهیلات بین طرح‌های حوزه کشاورزی، صنعت، راه و شهرسازی، حوزه میراث، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح‌های حوزه ارتباطات، معاونت علمی و فناوری، طرح‌های دانش بنیان، بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد برکت و به میزانی که برای تکمیل آنها نیاز است توزیع خواهد شد.

دایی اظهارکرد: البته تعداد متقاضیان این تسهیلات همواره بیش از تعداد تسهیلات موجود است اما می کوشیم تا آنجا که امکان پذیر است از طریق پرداخت ۷۰ درصد تسهیلات به سرمایه ثابت و ۳۰ درصد به سرمایه در گردش به ایجاد اشتغال پایدار توسط بنگاه ها کمک کنیم.

Print
0 Comments
Rate this article:
No rating

Categories: خبر, اطلاعیه هاNumber of views: 958

Tags:

x
دی ان ان